Jeřábi pod horou Fuji

Japonský originál, ruční malba na hedvábném plátně

• první polovina 20. století
• rozměry 186 x 61 cm

Vynikající malba ztvárňující posvátnou horu Fuji tyčící se nad jezerem. Překrásně ztvárněná krajina pod horou Fuji zahalená mlhou je doplněna dvěma jeřáby čepířících se na skalnatém břehu jezera. Celé dílo působí svěžím a pozitivním dojmem. Malba je zasazena do prvotřídního brokátu zelené barvy.  Pečeť a signatura zlatou barvou v levém dolním rohu.

Hora Fuji nazývaná Fuji-san je japonskou nejvyšší horou. Je vysoká 3776 metrů a pro svou krásu je známá po celém světě. Nalézá se téměř uprostřed Japonska a v minulosti vykazovala časté erupce. Od roku 1707 je její erupční vývoj zastaven, ale z geologického hlediska se jedná o spící sopku. Fuji-san je jednou ze tří japonských posvátných hor a je objektem uctívání od pradávných dob. Obzvláště v období Edo (1603-1867) byla často slézána jako vyjádření víry.

Její majestátnost a krása fascinovala mnoho japonských umělců, kteří za sebou zanechali úžasná umělecká díla.

V Japonsku je jeřáb s červeně zabarvenou hlavou znám jako symbol štěstí a dlouhověkosti a říká se, že žije tisíc let. Tito ptáci jsou také spojováni s věrností (věrnost a oddanost partnerovi), protože mají pouze jednoho partnera pro život. Jsou často vyobrazováni s borovicemi, želvami, kameny a bambusy, což jsou symboly dlouhého života.


Koncovky rolovacího válečku jsou vyrobeny ze dřeva.

Stav vynikající (viz. foto níže).

Cena: 6700,- CZK (+ poštovné)


Ke svitku se hodí závažíčka Fuchin se zlatou či hnědou barvou třásní - (nejsou součástí).