Miyamoto Musashi - autoportrét

Reprodukce japonského originálu od Miyamoto Musashi - sítotik na hedvábném plátně.

• 2. polovina 20. století
• rozměry 150 x 46 cm

Vyjímečná, velmi zřídka se vyskytující reprodukce japonského originálu autoportrétu Miyamoto Musashi v brokátové montáži. Plastové koncovky spodních rolovátek.

Brokátová montáž bez vad, vlastní dílo má drobné vrásky a celkově vypadá omšelým dojmem, což ale svitek ještě více přibližuje vzhledu originálu.Miyamoto Musashi (宮本 武蔵, c. 1584 - June 13, 1645) často jednoduše znám pro své výjimečné šermířské dovednosti prokázaných v mnoha duelech je jinak také znám jako Shinmen Takezo, Miyamoto Bennosuke nebo pod jeho Buddhistickým jménem Niten Doraku a je považován za nejzručnějšího šermíře v historii. Je zakladatelem šermířského stylu Hyoho Niten Ichi-ryu nebo Niten-ryu a autorem Knihy Pěti Kruhů (五輪書 Go Rin No Sho), knihy strategie, taktik a filosofie, která je studována dodnes. Miyamoto Musashi je považován za Kensei a jednoho z největších válečníků všech dob.

Tato ojedinělá malba je jeho vlastní autoportrét. Sám sebe na něm zachytil s párem mečů Katana a Wakizashi v jedné z výchozích pozic Niten-ryu. Jedná se o nejznámější portrét Miyamoto Musashi, který s největší pravděpodobností stál předlohou pro vytvoření jeho monumentu v Kumamoto.

Stav velmi dobrý, odpovídající stáří (viz. foto níže).

Cena: 9500,- CZK (+ poštovné)


Ke svitku se hodí závažíčka Fuchin se zlatouči hnědou barvou třásní - (nejsou součástí).