Kaligrafie

Kaligrafie (okrasné písmo) má zpravidla zvláštní význam. Za napsanými znaky se obvykle skrývá moto, rčení, všeobecná pravda nebo moudro poukazující na životní, etické či morální principy.

Fauna

Mezi nejčastější motivy na japonských svitkových obrazech patří zvířata (ptáci, ryby, tygři, ale i mýtičtí draci ...), rostliny (květiny, bambus, stromy ...), a také lidé (mýtické postavy, samurajové, obyčejní lidé v běžných denních situacích).

Flora a lidé

Velice častými motivy jsou květin, jako pivoňky a chrizantémy, stromy sakury, slivoně či borovice, nebo také bambus a další. V této sekci najdete také mýtické postavy, samuraje a obyčejné lidi v běžných denních situacích.

Scenérie

V této skupině naleznete kakejiku s motivy krajin, scenerií a přírodními výjevy, které jsou zpravidla spojovány s ročním obdobím a podle toho se také v průběhu roku střídají.

Shikishi

Shikishi je oblíbenou formou daru s japonským nádechem, který potěší a vejde se všude - lze jej jednoduše opřít o zeď, zarámovat, či zapaspartovat.

Miyamoto Musashi

Tato sekce je věnována reprodukcím cenných a historicky významných děl, která vytvořil věhlasný šermíř Miyamoto Musashi.

Ostatní

V této sekci se nacházejí další předměty japonského původu a kultury jako například originální japonskou čajovou keramiku - misky - chawan; konvičky - choshi; ručně vyráběné kožené šňurky k meči - sageo a fusaky na japonské meče - katana bukuro, ručně šité batohy z japonského hedvábí